XXI Mazowiecki Spinning Bugu - podsumowanie

SPRAWOZDANIE Z ZAWODÓW SPINNINGOWYCH „XXI MAZOWIECKI SPINNING BUGU” KOŁO NR 64 PZW OSTRÓW MAZOWIECKA

W dniu 19 września 2021 roku od godz.06.30, w Broku nad Bugiem, w przyjaznej  wędkarzom Restauracji „Gracja”, rozpoczęły się ciepłym posiłkiem, a następnie wciągnięciem Flagi PZW na maszt, zawody spinningowe „XXI  Mazowiecki Spinning Bugu”

Zawody odbyły się jak od wielu lat na „żywej rybie” .

Pomimo niezbyt przychylnej pogody zawodnicy do ostatniej chwili walczyli o palmę pierwszeństwa.

Po zawodach, zawodnicy zasiedli do stołów na obiad, a sędziowie przystąpili do podliczania wyników. Sędzią głównym zawodów był Kol. Sommer Leszek, natomiast sektorowymi kol. Galas Grażyna i kol. Świerżyński Krzysztof.

Na uroczyste zakończenie zawodów przybył Starosta Ostrowski P. Chrupek Zbigniew wraz z małżonką Marią, oraz były wieloletni sponsor i przyjaciel Koła, kol. Jabłoński Antoni.

W zawodach udział brało 83 zawodników, w tym 1 zawodniczka, z następujących miejscowości :

• Legionowo – 5
  • Mińsk Mazowiecki – 1
  • Ostrów Mazowiecka – 22 / w tym z Klubu „Zaczep” -12/
  • Małkinia – 13
  • Komorowo – 7
  • Siemiatycze – 6

-    Białowieża – 3

-    Puławy – 12

-    Zegrze WKS PKD – 1

-    Siedlce – 1

-    Łochów - 1

-    Jabłoń k/ Parczewa -1

-    Parczew Miasto – 1

-    Warszawa 100 Bistyp – 2

-    Nowy Dwór Mazowiecki – 1

-    Góra Kalwaria – 3

-    ZIMPIOFishing Team - 3

Klasyfikacja ;

I miejsce –  Pieńkowski Bartłomiej - Ostrów Maz. WKS Zaczep – 2.800 pkt.

II miejsce – Kowalczyk Erwin - Ostrów Maz. WKS Zaczep – 2.650 pkt.

III miejsce – Szymański Sławomir – Ostrów Maz. – 2.200 pkt.

IV miejsce – Olszewski Sławomir – Jabłoń k/Parczewa – 2.200 pkt.

V miejsce –   Kołakowski Marcin – Ostrów Maz. WKS Zaczep – 2.060 pkt.

VI miejsce –  Zaborowski Grzegorz – Puławy – 1.900 pkt.

Prezes Kol. Gromek Mirosław wraz ze Starostą Ostrowskim P. Zbigniewem Chrupkiem wręczyli puchary, oraz nagrody pierwszej szóstce, jak również  zwycięzcom w kategorii „największa ryba w gatunku”.

Puchar ufundowany przez Starostę Ostrowskiego dla najlepszego zawodnika z Powiatu Ostrowskiego otrzymał  Kol. Pieńkowski Bartłomiej, najlepszym zawodnikiem Koła Nr 64 okazał się również kol. Pieńkowski Bartłomiej.

Największą rybę zawodów złowił Kol. Szymański Sławomir.

Kol. Hanna Kamieniecka, jako jedyna Pani startująca w zawodach otrzymała upominek ufundowany przez Firmę DOMECH z Ostrowi Mazowieckiej.

Największe ryby w gatunkach, za które zostali wyróżnieni pamiątkowymi tabliczkami, złowili:

Szczupak –  kol. Kowalczyk Erwin – Ostrów Maz.

Boleń – kol. Pieńkowski Bartłomiej – Ostrów Maz.

Okoń – kol. Bułatowicz Jarosław – Ostrów Maz.

Kleń – kol.  Morawski Maksym – Góra Kalwaria

Sandacz – kol. Szymański Sławomir – Ostrów Maz.

Jaź – kol. Olszewski Sławomir Jabłoń k/Parczewa

Wśród łowców największych ryb w gatunku została rozlosowania nagroda główna – silnik elektryczny do łodzi. Szczęśliwym posiadaczem silnika został wylosowany, przez małżonkę Starosty P. Marię Chrupek, kol. Olszewski Sławomir.

Strażnikom z SSR przy naszym Kole za ich działalność w ochronie i zarybianiu naszych wód, oraz zabezpieczaniu zawodów Prezes Koła wręczył cenne upominki.

Kol. Jabłoński Antoni w podziękowaniu za wieloletnią współpracę z naszym Kołem, otrzymał na pamiątkę Album z wpisem od członków Koła.

Sponsorzy, dzięki którym zawodnicy mieli dużą pulę nagród, otrzymali w podziękowaniu pamiątkowe statuetki.

Państwu Ewie i Andrzejowi Użarowskim dziękujemy za udostępnienie terenu, oraz przygotowanie smacznych posiłków.

Wśród zawodników którzy nie zostali wyróżnieni nagrodami, rozlosowane zostały nagrody pocieszenia.

Sponsorami zawodów byli:

- Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka – P. Jerzy Bauer

- Burmistrz Miasta i Gminy Brok – P. Marek Młyński

- Starosta Ostrowski – P. Zbigniew Chrupek

- Firma Schneider Polska – P. Tomasz Sikora

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Maz. – P. Michał Kulesza

- Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Maz. – P. Bartłomiej Pieńkowski

- Firma DOMECH - Ostrowi Maz. – P. Andrzej Zadroga

- Restauracja „GRACJA” w Broku – P.P. Ewa i Andrzej Użarowscy

- Biuro OM PZW w Ostrołęce – P. Aleksander Syguła

Na zakończenie, zwycięzca zawodów kol. Pieńkowski Bartłomiej opuścił Flagę PZW i uczestnicy rozjechali się do swoich miejscowości.

Zarząd Koła

Wasze komentarze (0)