Historia Koła nr 64 Ostrów Maz.

Historia koła PZW nr 64

Koło PZW w Ostrowi Mazowieckiej działa od 1950 roku i w chwili obecnej zrzesza 845 wędkarzy,  W ramach obowiązującego Statutu Koło prowadzi szeroką działalność działalność sportowo - rekreacyjną, skierowaną do różnych grup wiekowych, uwzględniającą również zainteresowania rodzajem wędkarstwa.

Uwzględniając powyższe Zarząd Koła stosuje różne formy wypełniania zadań statutowych, a mianowicie:
- organizacja mistrzostw koła
- od 2001 roku organizacja imprezy sportowo - rekreacyjnej z okazji Dnia Dziecka
- od 2002 roku utworzenie i prowadzenie Sekcji Młodzieżowej
- spławikowe i spinningowe zawody otwarte
-  Klub Spławikowo feederowy "WODNIK"
-  Klub Spinningowy "ZACZEP"
-  Klub Seniora "SUM"

Oprócz wewnętrznych imprez sportowo - rekreacyjnych organizujemy zawody promujące zarówno nasze Koło jak i nasze miasto.

Do takich imprez sportowych należą:

"Mazowiecki Spinning Bugu" organizowany od 1999 roku
Otwarte zawody spinningowe o "Puchar Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej" od 2000 roku
Otwarte zawody spinningowe "Memoriał Mirka Kamienieckiego" od 2017 roku
Otwarte zawody spławikowe o "Puchar Burmistrza Broku" od 2003 roku
Otwarte zawody spławikowe o "Puchar Wójta Wąsewa" od 2007 roku, a przedtem przez 3 lata o "Puchar Wójta Czerwina".

Oprócz udziału naszych wędkarzy w zawodach organizowanych przez nasze Koło, biorą oni również udział w imprezach sportowo - rekreacyjnych organizowanych przez Okręg Mazowiecki, inne Koła lub Kluby.