Ostrowcy wędkarze Dzieciom

OSTROWSCY WĘDKARZE DZIECIOM.

W dniu 02.06.2019 r. Koło Nr 64 PZW w Ostrowi Maz.  zorganizowało  XVIII Festyn  Wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Podczas Festynu zorganizowane zostały zawody spławikowe, zawody rzutowe oraz konkurs plastyczny.  Ponadto można było zrobić sobie na miejscu zdjęcie w Foto-budce, oraz pomalować buzie. Już od godz.12.00 zaczęły się zbierać dzieci, młodsze z opiekunami, nad prywatnym stawem  Państwa Pauliny i Mateusza Siedleckich w Starej Grabownicy. Zawody odbyły się w dwóch grupach wiekowych i oczywiście na żywej rybie, udział brało 19 zawodników. Pogoda dopisała, ryby również,  szczególną atrakcję stanowiły wyciągane na wędkę  duże karpie i karasie.

Gospodarze zorganizowali grila i dzieci zmęczone wyciąganiem ryb, a opiekunowie dopingiem przystąpili do posiłku.  Po podliczeniu wyników okazało się, że:

- w grupie do lat 15 pierwsza trójka ukształtowała się następująco;

I miejsce –  Lendzioszek Hubert – 4,730 kg

II miejsce –  Staniaszek Mikołaj – 1,075 kg

III miejsce –  Spinek Dawid – 0,285 kg

- w grupie do 11 lat pierwsza trójka to:

I miejsce –  Słowikowski Jan – 1,815 kg

II miejsce –  Kołakowski Jan – 1,555 kg

III miejsce –  Wilk Szymon – 1,480 kg

Od godz. 15.00 rozpoczęły się w  Ogródku Jordanowskim zawody rzutowe do tarczy Arrenberga, oraz konkurs plastyczny. W zawodach rzutowych udział brało 26 dzieci, zwycięzcami byli:

grupa do 11 lat

I miejsce –  Otulek Julia

II miejsce – Dajnowicz Michalina

III miejsce –  Lendzioszek Hubert

grupa do 15lat

I miejsce –  Chojnowska Violetta

II miejsce –  Kurowski Jakub

III miejsce –  Lendzioszek Julia

W konkursie plastycznym udział wzięło razem 55 dzieci, komisja w składzie p. Ewa Popowska, p.  Grażyna Kożuchowska, oraz Bogdan Szarow wybrała najlepsze prace konkursowe.

Grupa przedszkolna - trzy pierwsze miejsca zajęły:

I miejsce –  Walczak Eryk

II miejsce –  Kośnik Oliwia

III miejsce –  Burzyk Oliwia

Grupa  7 – 11 lat

I miejsce –  Przeździecka Wiktoria

II miejsce –  Dąbkowska Klara

III miejsce –  Dajnowicz Michalina

Grupa – 12 – 15 lat

I miejsce – Borowska Kinga

II miejsce – Lendzioszek Hubert

III miejsce –  Gajewska Angelika

Grupa mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy:

I miejsce – Krakówka Joanna

II miejsce –  Skowroński Wojciech

III miejsce – Gromek Beata

Za ciekawą  pracę, została uznana praca Podleś Anieli który otrzymał nagrodę  ufundowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy, wręczenia dokonała p. Katarzyna Kolasińska. Za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody a wszyscy uczestnicy paczki ze słodyczami, ufundowane przez Urząd Miasta,  upominki z Muzeum Dom Rodziny Pileckich, oraz nagrody /pluszowe  przytulanki/ ufundowane przez sponsora Firmę VESTON marka KIDSPACE  z Ostrowi Mazowieckiej. Nagrody i upominki wręczał Wice Burmistrz  Ostrowi Mazowieckiej p. Daniel Choinka, oraz Prezes Koła Mirosław Gromek.

W międzyczasie pracowicie działali członkowie Zarządu Koła przy grillu, każdy kto był na terenie Ogródka Jordanowskiego i miał ochotę, mógł się posilić kiełbaską lub kaszanką na ciepło , których fundatorem była firma „Kargul i Pawlak” P. Kosobudzkiego Pawła. Ogółem wydano ponad 200 porcji.

Wielką atrakcją było malowanie buziaków dzieciom przez P. Anetę Marczewską-Rogozińską ze Środowiskowego Domu Samopomocy, skorzystało z tego ok.30 dzieci.

Również Foto-budka P. Emili Dudus z Kaczkowa była przez cały czas oblegana, skorzystało z okazji zrobienia zdjęcia ok. 80 dzieci.

Dziękujemy serdecznie sponsorom którzy pomogli nam zorganizować ten Festyn, a mianowicie:

- Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej P. Jerzy Bauer

- Państwo Paulina i Mateusz Siedleccy

- Firma  P. Paweł Kosobudzki

- Środowiskowy Dom Samopomocy

- Firma VESTOM marka KIDSPACE z Ostrowi Mazowieckiej

- Muzeum Dom Rodziny Pileckich

oraz oczywiście członkowie Koła Nr 64.

W organizowanym przez nasze Koło Festynie udział wzięło w sumie 100 dzieci, plus ok. 30 pomalowało sobie buźki., oraz ok. 80 zrobiło zdjęcia w foto-budce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej imprezie i do spotkania za rok.