Ostrowscy Wędkarze Dzieciom

W dniu 02.06.2018 r. Koło Nr 64 PZW w Ostrowi Maz.  zorganizowało Festyn  Wędkarski z okazji Dnia Dziecka.

Podczas Festynu zorganizowane zostały zawody spławikowe, zawody rzutowe oraz konkurs plastyczny.

Już od godz. 08.30 zaczęły się zbierać dzieci, młodsze z opiekunami, nad prywatnym stawem  Państwa Pauliny i Mateusza Siedleckich w Starej Grabownicy.

Zawody odbyły się w dwóch grupach wiekowych i oczywiście na żywej rybie, udział brało 18 zawodników.

Pogoda dopisała, ryby również,  szczególną atrakcję stanowiły wyciągane na wędkę  duże karasie.

Gospodarze zorganizowali grila i dzieci zmęczone wyciąganiem ryb, a opiekunowie dopingiem przystąpili do posiłku.

Po podliczeniu wyników okazało się, że:

- w grupie do lat 12 pierwsza trójka ukształtowała się następująco;

I miejsce – Dawid Spinek

II miejsce – Mikołaj Staniaszek

III miejsce – Klaudiusz Brejnak

- w grupie 13 – 16 lat pierwsza trójka to:

I miejsce – Wilk Szymon

II miejsce – Domański Filip

III miejsce – Szymczuk Dominik

Za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody a wszyscy uczestnicy paczki ze słodyczami, ufundowane przez Urząd Miasta.

Wręczenia medali i nagród dokonał w Grodzie Książąt Mazowieckich Wice Burmistrz

P. Zbigniew Chrupek oraz Prezes Koła Kol. Mirosław Gromek

Od godz. 15.00 rozpoczęły się w Grodzie Książąt Mazowieckich zawody rzutowe do tarczy Arrenberga, oraz konkurs plastyczny.

W zawodach rzutowych udział brało 33 dzieci, zwycięzcami byli:

grupa do 11 lat

I miejsce – Otulak Julia

II miejsce – Domański Filip

III miejsce – Gajewska Andżelika

grupa do 15lat

I miejsce – Sommer Marcin

II miejsce – Domański Jakub

III miejsce – Brejnak Klaudiusz

W konkursie plastycznym udział wzięło razem 49 dzieci.

Grupa przedszkolna - trzy pierwsze miejsca zajęły:

I miejsce – Gryczon Aleksandra

II miejsce – Szulęcka Alicja

III miejsce – Walczak Lena

Grupa  7 – 11 lat

I miejsce – Sutkowska Liza

II miejsce – Borowa Ada

III miejsce – Gajewska Andżelika

Grupa – 12 – 15 lat

I miejsce –Lendzioszek Weronika

II miejsce – Walczak Sandra

III miejsce – Białczak Oskar

Grupa mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy:

I miejsce – Krakówka Joanna

II miejsce – Borowa Katarzyna

III miejsce – Gromek Beata

Za najlepszą pracę, wytypowaną przez jury w składzie P.P. Anna Pajk, oraz Ewa Popowska  , została uznana praca Załęgowskiego Mariusza który otrzymał nagrodę  ufundowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy i wręczoną przez P. Annę Pajk

Wszyscy zwycięzcy zostali wyróżnieni przez Wice Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej P. Zbigniewa Chrupka, oraz Prezesa Koła Kol. Mirosława Gromka dyplomami, oraz nagrodami rzeczowymi, a każdy uczestnik festynu otrzymał paczkę ze słodyczami jak również drobiazg na pamiątkę.

Wielką atrakcją było malowanie buziaków dzieciom przez P. Paulinę Nowak ze Środowiskowego Domu Samopomocy, skorzystało z tego ok.30 dzieci.

W międzyczasie pracowicie działali członkowie Zarządu Koła przy grillu, każdy kto był na terenie Ogródka Jordanowskiego i miał ochotę mógł się posilić kiełbaską lub kaszanką na ciepło.

Dziękujemy serdecznie sponsorom którzy pomogli nam zorganizować ten Festyn, a mianowicie:

- Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej P. Jerzy Bauer

- Firma  P. Paweł Kosobudzki

- Środowiskowy Dom Samopomocy

oraz oczywiście członkowie Koła Nr 64.

W organizowanym przez nasze Koło Festynie udział wzięło w sumie 100, plus ok. 30 pomalowało sobie buźki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej imprezie i do spotkania

za rok.